2015 m. sausio 29 d., ketvirtadienis

Savaitės patiekalai 3 dalis

Sveiki,


Nors jau ir vėluoju su įrašo pateikimu,  tačiau vejuosi. Mažajam turbūt dygsta dantys todėl susikalbėti itin sunku. Ir to pasekoje  užsimeta mamos užsiėmimai.
Pagaunu pagreitį rašyti,žymėtis ką gaminu todėl ir trečioji savaitė to,ką valgėm šią savaitę.
Pirmadienis : Vištienos sparneliai su ryžiais ir marinuotais agurkėliais
 Mūsų šeimoje yra keletas nesuderinamumų. Aš beveik nevalgau grikių ( tiksliau paragauju), nes mano organizmas tiesiog jų netoleruoja,  o vyras grikius dievina.  Tuo tarpu aš dievinu vištienos sparnelius, o vyrui vištienos sparneliai nepatinka.  Ir nepatinka tuo, kad reikia labai daug užsiimti su jais kol pavalgai. Suprantu grįžus po darbo dienos gal ir norisi greičiau numarinti alkio kirminą,  o ne ten žaisti nukaulintoją. Tačiau man tai labai skanu. Todėl sugudravau, kad abu liktume laimingi. Taigi nupirkau petukų  (  viršutinė sparnelio dalis). Juos užmarinavau dar sekmadienį,  ką dėjau nepamenu. eilinis mišinys iš to, kas pasitaikė po ranka. Čia nieko originalaus nepasakysiu, bet visada dedu pipirų ir truputį druskos, česnaką arba svogūną  ir visada kažką kas turi rūgšties,  kartais tai vynas,  kartais tai vyno actas,  kartais citrinos sultys, esu marinavusi net su bruknių uogiene Gavosi tikrai labai super. Taigi nieko čia  ypatingo sparneliai iškepti orkaitėje kepimo maišelyje  garnyrui buvo ryžiai  ir  marinuoti agurkėliai.
Antradienis Trečiadienis:  Rauginti kopūstai su dešrelėmis.
 Kad ir kaip  keistai atrodytų šitas receptas čia,  aš tai mėgstu. Todėl jau kai ėmiausi gaminti tai pagaminau net dviem dienom. Vėlgi ruošimas   gal ir nieko nenustebins,  nes ingridientų labai nedaug,  bet viena gudrybė mano naudojama nuolat.
Įdedu virti bulves,  ir kopūstus dedu tik joms kiek apvirus arba verdu dviejuose puoduose vėliau bulves sumetu į kopūstus.  Bulvės patampa  su lengva rūgštele ir būtent tokios man labiausia patinka. Kadangi naminių dešrelių jau nebeturime, pirkau parūkytas  ir tiesiog sumečiau pabaigoje virimo  į tą patį puodą. Valgė šeimyna ir gyrė, net ausys lapsėjo. Užteko dviem dienom.
Ketvirtadienis -  Tinginėliai
Kadangi esu kilusi iš Suvalkijos ten varškėtukai vadinami tinginėliais. Tai aš irgi juos taip vadinu.  Taip jau nutinka po mėsingų dienų, kad mėsos nebesinori  ir imi sukti galvą ką čia dar tokio  pagaminus. Taigi  šį kartą laimėjo tinginėliai.
 Dariau iš galvos:
500 gr varškės
2 kiaušiniai
 Keli šaukštai miltų
Druska
 Viską sumaišiau suminkiau į vieną didelį nelimpantį prie rankų gumulą na ir  su mažąja formavom gyvatėles,  bet pjaustėm ir metėm į puodą su verdančiu vandeniu,  virė kol iškilo ir tada dar  apie 5 minutes. Valgėm su grietine ir cukrumi.
P.S. pastebėjau, kad skirtingų miltų reikia skirtingo kiekio tad visada žiūrėkite, kada nelips prie rankų, o ne kada  būsite įdėję pakankamai miltų pagal receptą.

Penktadienis - Vištienos kepsniukai
Ką gi atsipūtėm nuo mėsos,  bet ilgai be jos  mes negalime,  tad vištienos krūtinėle pamušiau,  paprieskoniavau ir kepiau  apvoliojusi džiūvėsėliuose ir kiaušinio plakinyje. Valgėm su bulvėm ir  naminėm salotom - iš  Gražgarstės, agurko ( klaida, nes agurkai dabar mediniai), pomidoriukų,  traškių ( ICEBERG) salotų ir viskas buvo užpilta alyvuogių aliejumi,  balzamiko actu ir pabarstyta druska bei provanso žolelėmis.
Šeštadienis - Blynai

Jau ankščiau rašiau, kad  mūsų šeimoje tarsi tradicija, kad blynai dažniausiai kepami savaitgaliais. Kadangi šeštadienį buvome išvykę name valgėme tik paprastu miltinius blynelius, kuriuos ruošė vyras. Įprasti blyneliai, kurių tešla ir kiaušinio, pieno, miltų ir druskos,  bei trupučio cukraus. Proporcijų niekada nežiūrim, nes kaip rašiau ankščiau pagal skirtingus miltus skirtingai tešla ir gaunasi,  o čia jos reikia grietinės tirštumo. Valgėm su grietine ir šaldytom uogom.

Sekmadienis - Naminiai mėsainiai ir trupininis pyragas
Ilgai galvojom ko čia tokio norėtume ir sumąstėm, kad darysime naminius  mėsainius.
  Nutiko tik viena bėda bandelių tešlą gamino vyras tad kažkaip paskaitęs receptą užpylė mieles per karštu vandeniu ir bandelės neiškilo, bet nepaisant to jos buvo valgomos.
 Na, o toliau  mėsa buvo tiesiog kotletai kepti pagal įprastą receptą, tik tiek, kad labiau suploti, kad patogiau būtų vėliau gaminti mėsainį.  Visa kita yra fantazijos reikalas.  Prilaužiau Iceberg'o salotų,  pripjausčiau svogūno, pomidorų, pomidorų padaže marinuotų agurkų ir ištraukiau grūdėtas garstyčias. Kadangi agurkai buvo pomidorų padaže nieko papildomo nebereikėjo. Kiekvienas dėjosi pagal pomėgius. Dar buvau atpjovusi sūrio, tačiau šį kartą, kažkodėl užteko ir aukščiau išvardintų ingridientų.
 Dar su mažąja kepėme trupininį pyragą pagal šį receptą.
Ką daryčiau kitaip? Apatinį sluoksnį visada dedu stabiliai netarkuoju ir neplėšau  tešlos,  trupinius darau tik ant viršaus,  šį kartą dariau pagal receptą,  bet pyragas gavosi labai trupantis  ir nestabilus. Tad kitą kartą grįšiu prie savo išbandyto būdo.

 Skanaus!!!



2015 m. sausio 19 d., pirmadienis

Savaitės patiekalai vakarienei 2

Sveiki ir vėl, antra savaitė, ir  startas man visai  patiko.



Tad skubu dalintis savo mintimis ir skonio patyrimais.
Pirmadienis - Orkaitėje kepti vištienos ketvirčiai ir ryžiai kitaip
 Vištienos kaip ir kitų dalykų marinavime mėgstu improvizuoti, kai kada pavyksta puikiai kai kada nelabai. Šį kartą   nusprendžiau neeksperimentuoti ( prisiminkime praeitos savaitės nesėkmes)  ir marinavau pagal šį receptą.Užmarinuota vištiena stovėjo beveik parą, kepiau kepimo maišelyje,  tad  liko sultinga ir tikrai be galo skani. Garnyrui norėjosi kažko įdomesnio,  tad įvertinusi šaldiklio ir šaldytuvo turinį išbandžiau Ryžių ir daržovių garnyrą su kiekiais kiek persistengiau,  tad liko ir kitai dienai. Bendroje sumoje derinys tikrai skanus, o ir buvo panaudoti šaldyti žirneliai, kuriuos panaudoti man itin sudėtinga. Ir baltas vynas, kuris jau geras mėnuo stovėjo šaldytuve ir tiesiog maldavo būti sunaudotas kokia nors forma.

Antradienis -  Kiaulienos kepsniai ir vakarykščiai ryžiai. 
 Čia kažkokio recepto nebus,  tiesiog  išmušiau plaktuku kiaulienos dalį su šiek tiek  lašinuko (kadangi perkame po pusę kiaulės nepasakysiu, kuri tai kiaulės vieta)  ir užmarinavau eiliniam savo  kūrybos mišinyje, kurį  sudarė pikantiški prieskoniai iš Alvo  alyvuogių aliejus, česnakas ir žinoma druska bei pipirai. Kiek laiko stovėjo tiksliai nepamenu, bet tikrai  daugiau nei 3 valandas. Tuomet viską sukroviau į kepimo maišelį ir kepiau. Pasak vyro kepsniai tiesiog tirpo burnoje. Na,  o kadangi buvo likę vakarykščių ryžių papildomai jokių daržovių nedėjau, nes derinys buvo tikrai skanus.

Trečiadienis cukinijų ir bulvių blynai
Cukinija yra  labai naudinga daržovė ir aš ją labai mėgstu,  bet mėgstu dažniausiai šviežią plona žieve kai ką nors gaminant nereikia jos lupti ir skobti sėklų. Tačiau kaip jau rašiau praeitą savaitę turiu garbės sukti galvą kur dėti dideles cukinijas. Tad pasinaudojusi paieška radau štai šį receptą ir pagaminau tikrai skanių blynelių. Viską dariau kaip nurodyta,  tik noriu atkreipti dėmesį, kad blynai skanūs bus tik tada, kai juos  išskirstysite, kad būtų itin ploni tik tada jie bus traškūs.


Ketvirtadienis Varškės apkepas
 Reikės:
2 pakelių varškės
Maždaug puodelio (300 ml) Manų kruopų
2 Kiaušinių
 stiklinės pieno
Keleto šaukštų aliejaus
Cukraus pagal skonį
Razinų ar kitų džiovintų vaisių jei mėgstate

Pirmiausia  užpilu manų kruopas pienu ir palieku 10-15 minučių, kad pabrinktų šiek tiek,  ir viską  įmaišau,  kartais plaku blenderiu,  kartais palieku taip, tiesiog gerai išmaišau ir viskas.  Jei dedu džiovintų vaisių juos dedu po plakimo blenderiu.  Dėl purumo galima įdėti tarkuoto fermentinio sūrio,  tačiau tai daryti nebūtina. Mums šis paprastas receptas puikiai tinka,   valgome su cukrumi ir grietine todėl į patį apkepą cukraus dedu nedaug

Penktadienis  Dešrelės ir bulvės su marinuotais patisonais.
 Turbūt perskaitėte ir kikenat sau į delną,  o čia tai jau receptas bus,  nebus jo deja :D tačiau kartais būna ir tokių patiekalų,  mano vyras mėgsta bulves prie mėsos,  ir  prie visko kas primena mėsą, tad jei tik duodu pasirinkimą tai   būtinai bus bulvės.   Patisonus marinavau pati pagal šį receptą

Šeštadienis -  blyneliai su obuoliais ir varške
 Blynai dažniausia pas mus karaliauja savaitgalį jei nereikia niekur keliauti,  tačiau šią savaitę jie buvo net du kartus ir antrieji  t.y. šeštadieniniai  yra kartojami jau n-tąjį kartą. Šis receptas man patiko tuo, kad blynai kepti orkaitėje būna neriebūs,  o ir šiaip sulankstei sudėjai į skardą pašovei ir  gali keliauti prie kitų darbų.
Sekmadienis- trinta moliūgų sriuba ir pica.
Nors moliūgą  šaldiklyje laikiau tam laikui, kai mažasis ims valgyti  "tikrą" maistą, tačiau kažkaip  labai užsinorėjau trintos moliūgų sriubos todėl nedidelę dalį pasisavinau ir pagaminau sriubą. Tai bene vienintelė trinta sriuba, kurią lig šiolei valgydavo visa šeima,  tačiau  šį kartą mažoji atsisakė vien pamačiusi vaizdą,  ką gi valgėme trise.
Na, o pica tai nieko kaip ir įdomaus,   padas įprastas mielinis,  viena pica  su saliamiu ir kalnu daržovių, o kita naujai bandyta, kuriai vyras  iš pradžių atkakliai priešinosi, tačiau patyliukais pagaminau ir visiems patiko ir man pačiai ji buvo daug skanesnė nei pirmoji.
 Receptą kopijuoju kadangi jis paimtas iš kelių receptų puslapio,  kuriame rasite ir daugiau picos receptų.

 
Pica su varške, pomidorais ir alyvuogėmis

1/5 picos tešlos
150 g liesos varškės
5 valg. š. neriebaus majonezo
1 skiltelė česnako
žiupsnelis druskos
žiupsnelis Provanso žolelių mišinio
žiupsnelis pipirų
juodųjų alyvuogių
vyšninių pomidorų
gražgarsčių pateikimui

Picos tešlą iškočiokite.
Varškę, majonezą, skiltelę česnako, druską, žoleles ir pipirus sudėkite į maisto smulkintuvo indelį ir sutrinkite iki vientisos masės. Varške aptepkite picos pagrindą. Išdėliokite griežinėliais supjaustytas alyvuoges ir pomidorus. 
Kepkite iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 10-11 minučių, kol kraštai gražiai parus. Iškepusią picą pagardinkite gražgarstėmis.

Paįvairimui uždėkite fetos sūrio - jis čia labai tiks.


Ką gi skanaus ir ačiū, kad esate kartu.

2015 m. sausio 10 d., šeštadienis

Savaitės patiekalai






Sveiki,

Kadangi taip jau nutinka, kad man kiekvieną dieną sugalvoti ką gaminsiu vakarienei  yra be galo sunku, nebent tarsi netyčia kažkas užsimena ko norėtų, arba pasufleruoja parduotuvių akcijos.
Tad nusprendžiau rašyti savaitės meniu čia, tai ką valgėm praeitą savaitę ir bus lengviau rasti,  o ir Jums  gal bus naudos.
Mūsų šeimoje pagrindinis  valgymas yra vakare,  kai visi susirenka, po darbų,darželių,mokyklų. Tačiau Jums patikusius receptus galite gaminti tada kada Jums patinka. Taigi važiuojam:
Pirmadienis - vakarienės nesėkmė
 Pirmadienį pietums buvau nusprendusi virti sriubą iš salierų ruošinio sriubai ir bulvių,  dar, kad būtų sočiau įmečiau keletą makaronų. Sriubos ruošinius mėgstu, nes tai patogu kai skubi, tačiau šis buvo

2015 m. sausio 4 d., sekmadienis

Linkėjimas 2015-iesiems


Sveiki,

Štai jau ir Naujieji metai. Tad su Naujais!!!  Kodėl laikas bėga taip greitai?  Ir kuo toliau tuo greičiau? Pamenu kai buvau maža mama nuolat sakydavo, kad kai gimsta vaikai laikas ima eiti vis greičiau, ir tikrai gimus vaikams jis greitėjo,  o mažiausias,  toks jausmas, kad apskritai užpylė laiko mašinai reaktyvinio kuro.
Neseniai  žiūrėjau vieną video, kur žmogus pasakojo  kodėl jis pakeitė darbą,   ir buvo paminėta frazė, kad pavargo turėti tik vieną dieną per savaitę t.y. penktadienį. Kažkaip tai man labai užstrigo ir vis mąstau apie tai. Dauguma dirbančių nuo 8 iki 17 valandos žmonių tikrai labiausia laukia penktadienio kai žino,kad rytoj į darbą nereikės. Tačiau mano manymu to neturėtų būti,  nes tai gali pakeisti. Jei nemiela būti darbe,  tai  keisk kažką,tobulėk,auk,  galbūt būsi pastebėtas, gal tiesiog surasi kitą darbą, kur bus tikrai maloniau.
Kai esi mama tas penktadienis kiek kitoks, jis nei laukiamas nei ne.  Tiesiog jis ateina,  ir  gaunasi kaip ir pas tą savo istoriją pasakojusį žmogų " Penktadienis... penktadienis... penktadienis" Tiesiog laikas lekia tokiu greičiu, kad pastebi, kad ir vėl atėjo ta diena kai vyras iš darbo gryžta valanda